03 sierpień, 2017

3. Ultra Kamieńsk - informacje techniczne

W najbliższą niedzielę wystartuje 3. Ultra Kamieńsk czyli górski bieg na dystansie ultra w Centralnej Polsce. Poniżej kilka ważnych informacji dotyczących niedzielnych zawodów, które pomogą Wam dotrzeć do biura zawodów, na start i mamy nadzieję że przede wszystkim do mety. Prosimy wszystkich startujących w niedzielnym biegu o dokładne zapoznanie się z poniższymi informacjami:
1. Biuro zawodów znajdować się będzie na terenie Góry Kamieńsk – okolice startu/mety. Czynne będzie od godziny 7:00 do 8:45.
2. Wyposażenie obowiązkowe – każdy ze startujących uczestników w biegu powinien mieć ze sobą na trasie plecak typu „camelbak”/pas z bidonem/butelkę wody z minimum 0,5l wody (zalecamy 1 litr), naładowany telefon (numer należy podać w biurze zawodów, brak podania numeru będzie jednoznaczny z nałożeniem kary minutowej) oraz folię NRC. Brak na mecie któregokolwiek z wyposażenia będzie skutkowało nałożeniem kary w wysokości 30 minut.
3. Kontrola wyposażenia obowiązkowego może odbyć się: w biurze zawodów, podczas odprawy, na trasie zwodów lub na mecie.
4. Trasa oznaczona będzie strzałkami i flagami oraz farbą na asfalcie. Każdy zawodnik otrzyma w pakiecie startowym mapkę, którą zalecamy zabrać ze sobą na trasę. Szczegóły podamy na odprawie przed startem.
5. Punkty odżywcze – zlokalizowane będą na ~13 km, ~38 km (woda, cola, izotonik Squeezy, arbuzy, rodzynki, cukier, orzeszki, ciastka) ~27 km (woda i izotonik).
6. Prosimy o nie śmiecenie na trasie! Puste opakowania po żelach, batonach i napojach są lżejsze niż pełne i można je z powodzeniem schować do plecaka lub saszetki! A przede wszystkim ładniej wyglądają schowane w waszych rzeczach niż leżące na trasie.
7. Na punktach odżywczych nie będzie kubeczków, każdy zawodnik otrzyma w pakiecie składany kubeczek silikonowy.
8. Pomiar czasu – odbywa się za pomocą chipów zwrotnych mocowanych do butów – w razie problemów poproś o pomoc obsługę biegu. Brak chipa przy bucie będzie skutkował dyskwalifikacją zawodnika. Chip należy oddać w bufecie zlokalizowanym przy mecie biegu.
9. Numer startowy należy przypiąć w widocznym miejscu na klatce piersiowej lub pasie na numer – numer musi być z przodu!
10. Odprawa dla wszystkich startujących – odbędzie się w dniu zawodów o godzinie 9:00 w okolicach startu/mety.
11. Parking – znajduje się na terenie Góry Kamieńsk w okolicach 100 metrów od startu i mety.
12. Numer awaryjny – w razie jakichkolwiek problemów na trasie biegu prosimy o kontakt pod numerem telefonu 570 783 336

Do zobaczenia w niedzielę!
Zespół organizacyjny
3. Ultra Kamieńsk

Nowy komentarz